O Barrisole

BARRISOL Normalu je Francúzky výrobca a svetový líder napínaných fólií. Ešte v 70-tych rokoch sa začala výroba prvých BARRISOL napínaných membrán určených predovšetkým do interiérov ako strešná izolácia voči vode a vlhkosti (barrisol = barrier and isolation).

Neskôr sa BARRISOL napínané membrány začínajú používať aj ako interiérový prvok v podobe napínaného podhľadu či steny. Vznikajú rôzne farebné odtiene, povrchové úpravy a konštrukčné prvky umožňujúce priestorové tvarovanie a vytváranie 3D objektov z napínanej fólie.

V 90-tych rokoch vďaka technologickému vývoju, Barrisol vyvinul prvú translucentnú membránu ktorá úplne zmenila tok vývoja v oblasti osvetlenia interiérov. Vývoj stále neskončil, dnes už máme obrovské portfólio BARRISOL napínaných membrán ako aj rôzne iné produkty spoločnosti BARRISOL Normalu (Artolis, Mirror,…).

normalu-barrisol-vue-aerienne

barrisol-06-architecte-luka_krizek-io-studioimg_0462-hd_opt

BARRISOL napínaná membrána je kopolymér ktorý neobsahuje kadmium ani ftaláty. Ako jediný na Slovensku má certifikáty o tom, že neobsahuje žiadne škodlivé ani toxické látky. Je 100% zdraviu neškodný a 100% recyklovateľný materiál.

Horľavosť membrány patrí do klasifikácie B – neľahko horľavé materiály. To znamená, že pri požiari neodkvapkáva a nepodporuje šírenie plameňa.

Je odolný voči vode a vlhkosti, voči morskej vode, kyseline sírovej (max 15%) a kyseline dusičnej (max 10%).